Den Kreative Skoles bestyrelse

Består af forældre, lærere og ledelsen fra skolen, samt repræsentanter fra folkeskolerne og byrådet.
Du kan se Den Kreative Skoles vedtægter her.

Udpeget af folkeskolerne

Bestyrelsesformand

Kristian Toft
87 95 00 88  /  20 27 47 30
kristian.toft@silkeborg.dk

Udpeget af byrådet

 

Erling Prang
86 88 09 29  /  24 88 39 38
erling.prang@silkeborg.dk

Udpeget af bestyrelsen

Jonas Sivertsen
Jonassivertsen@hotmail.com

Ledelsesrepræsentant

Erling Kyvsgaard
27 20 60 96
eky@silkeborg.dk 

Forældrerepræsentanter

Morten Harde Clausen
38 10 40 84  /  29 89 40 84 arb.
mhc@herningsholm.dk

Susanne Kirkfeldt
23 26 63 64
Susanne.kirkfeldt@si.au.dk

Tina Svaneborg
86 84 48 24  /  21 75 92 94
tina.anders.ks@gmail.com 

Peter Nymann Eriksen
44 84 09 29  /  22 39 25 52
mp.eriksen@gmail.com 

Lærerrepræsentanter

Kim Schulz Jensen
20 20 46 46
Kim.schulz@jensen.mail.dk

Sus Mynster
23 65 25 97
sus@mynster.dk 

Suppleant til bestyrelsen

Petter Kjæraas
29 90 69 39
petterok@kidmose.info

Suppleant for lærerrepræsentanter

Tommy Slot
31 22 33 33
tommyslot@gmail.com